Details
Single Adjustable Pendant Light with Frosted Glass Shade and twisted main Column
Additional Information
| Product ID | ENDON-ANTARA-AB |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5016087012480 |
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| Lumens | 700lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (ALL) |
| Lamp Included | NO |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 520mm |
| Maximum Drop (mm) | 845mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~ 50/60Hz |
| Diameter (mm) | 300mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.099 |
| Item Nett Weight (kg) | 1.35kg |
Endon ANTARA-AB Antara - Single Ceiling Light - Alabaster & Antique Brass 1 Light
PRODUCT ID# : ENDON-ANTARA-AB
/ images
