Details
Endon 1731-3CH 3 light fitting in chrome with opal glass. Adds a touch of style and elegance to any room. Contemporary and stylish lighting
Additional Information
| Product ID | ENDON-1731-5CH |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5016087869480 |
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| Lumens | 458lm |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~ 50/60Hz |
| Height (mm) | 215mm |
| Diameter (mm) | 390mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.099 |
| Item Nett Weight (kg) | 1.38kg |
Endon 1731-5CH Chr.Flush Fitt.+Op Gls+G9 5 Light In Chrome
PRODUCT ID# : ENDON-1731-5CH
/ images
