Details
Single IP44 Outdoor Stainless Steel Wall Light With E27 Lampholder And 2 Years Warranty. Total Weight: 1.25KG
Additional Information
| Product ID | EGLO-30205 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 9002759302054 |
| Brand | Eglo |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 200mm |
| Height (mm) | 360mm |
| Diameter (mm) | 240mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Stainless Steel |
| Item Nett Weight (kg) | 1.25kg |
Nisia 1 Light Outdoor IP44 E27 Wall Light Stainless Steel With Satinated Glass
PRODUCT ID# : EGLO-30205
/ images
