Details
Single Outdoor IP44 Cast Aluminium Wall Light With E27 Lampholder. Comes With 2 Years Warranty. Total Weight: 0.87KG
Additional Information
| Product ID | EGLO-22468 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 9002759224684 |
| Brand | Eglo |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 165mm |
| Height (mm) | 320mm |
| Diameter (mm) | 230mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Item Nett Weight (kg) | 0.87kg |
Laterna 4, 1 Light E27 Outdoor IP44 Black Cast Aluminium Up Wall Light With Clear Glass
PRODUCT ID# : EGLO-22468
/ images
