Details
The elegant semi-flush Yiska boasts curved arms with ribbed glass shades and a beautiful soft gold finish.
Additional Information
| Product ID | DAR-YIS6435 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128616968 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 25W |
| No: of Lamp | 6 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 240mm |
| Diameter (mm) | 480mm |
| Body Height (mm) | 240mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Gold |
| Colour Finish 2 | Ribbed Glass |
| Item Nett Weight (kg) | 1.6kg |
Yiska 6 Light G9 Polished Gold Semi Flush Ceiling Light With Ribbed Glass Shades
PRODUCT ID# : DAR-YIS6435
/ images
