Details
The semi-flush Yadira features a beautiful flourish of leaves with twisting sprigs; complete with hand applied gold leaf to achieve a distressed finish.
This attractive light will add understated glamour to any interior.
Additional Information
| Product ID | DAR-YAD0435 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128616593 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 33W |
| No: of Lamp | 4 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 320mm |
| Diameter (mm) | 400mm |
| Body Height (mm) | 320mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Gold |
| Item Nett Weight (kg) | 1.06kg |
Yadira 4 Light G9 Gold Leaf Semi Flush Semi Flush Fitting
PRODUCT ID# : DAR-YAD0435
/ images
