Details
The UNA 1lt Wall Washer features layered opal glass with polished chrome trim.
Additional Information
| Product ID | DAR-UNA0750 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128388506 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Opal |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Candle) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 125mm |
| Width (mm) | 350mm |
| Height (mm) | 152mm |
| Body Height (mm) | 130mm |
| Projection (mm) | 190mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Colour Finish 2 | Opal Glass |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.22kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1kg |
Una 1 Light E14 Polished Chrome Wall Washer Light With Layered Opal Glass Shades
PRODUCT ID# : DAR-UNA0750
/ images
