Details
22cm Faux Silk Tapered Square Shade in Gold with pleat detail.
As featured on our TAY4075-X Table Lamp.
Additional Information
| Product ID | DAR-TAY4075RS-X |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128409843 |
| Brand | Dar |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Gold |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Candle) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 220mm |
| Height (mm) | 190mm |
| Body Height (mm) | 185mm |
| Projection (mm) | 210mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Gold Smooth |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.548kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.25kg |
Taylor E14 Gold Faux Silk Tapered 22cm Square Shade (Shade Only)
PRODUCT ID# : DAR-TAY4075RS-X
/ images
