Details
The SELINA 5lt Semi Flush fitting has a polished chrome frame, crystal glass shades and decorative droppers.
Additional Information
| Product ID | DAR-SEL0550 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128371539 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 400mm |
| Diameter (mm) | 590mm |
| Body Height (mm) | 400mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 5.638kg |
| Item Nett Weight (kg) | 4.5kg |
Selina 5 Light G9 Polished Chrome Semi Flush Fitting With Crystal Glass Shades And Decorative Droppers
PRODUCT ID# : DAR-SEL0550
/ images
