Details
39cm Faux Silk Drum Shade in Taupe.
As featured on our PAX4233 Table Lamp.
Additional Information
| Product ID | DAR-S1120 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128544544 |
| Brand | Dar |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Taupe |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 250mm |
| Diameter (mm) | 390mm |
| Body Height (mm) | 250mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Taupe Smooth |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.809kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.5kg |
Puscan E27 Taupe Faux Silk 39cm Drum Shade (Shade Only)
PRODUCT ID# : DAR-S1120
/ images
