Details
24cm Cotton Rectangle Shade in Cream.
Lamp shade reducer ring included.
As featured on our PIZ0750 Wall Light.
Additional Information
| Product ID | DAR-S1025 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128362186 |
| Brand | Dar |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Cream |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 115mm |
| Width (mm) | 240mm |
| Height (mm) | 170mm |
| Body Height (mm) | 170mm |
| Projection (mm) | 115mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Cream |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.645kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.35kg |
Piza E27 Cream Cotton 24cm Rectangle Shade (Shade Only)
PRODUCT ID# : DAR-S1025
/ images
