Details
The Ryota 3 light bar pendant features 3 lamp holders framed with antique gold halos, all 3 sitting inside a large black frame suspended by 1 metre of black fabric cable that can be adjusted on installation. This linear pendant works great over a dining table or breakfast bar in the kitchen but can be hung low in the space to create a kind of lit pendant to separate open plan living room.
Additional Information
| Product ID | DAR-RYO0354 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128700513 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (GLS) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 485mm |
| Maximum Drop (mm) | 1485mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 1016mm |
| Body Height (mm) | 1485mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Black |
| Colour Finish 2 | Antique Gold |
| Item Nett Weight (kg) | 4.3kg |
Ryota 3 Light E27 Satin Black Adjustable Linear Pendant With Antique Gold Detail
PRODUCT ID# : DAR-RYO0354
/ images
