Details
The ROXANNE flush ceiling fitting features large pieces of highly polished crystal suspended around G9 lamps to create a beautiful lighting effect.
Additional Information
| Product ID | DAR-ROX4850 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128619228 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 25W |
| No: of Lamp | 11 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 340mm |
| Diameter (mm) | 600mm |
| Body Height (mm) | 340mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Colour Finish 2 | Crystal |
| Crystal Colour Finish 2 | Clear |
| Item Nett Weight (kg) | 9.48kg |
Roxanne 11 Light G9 Polished Chrome Flush Ceiling Light With Crystal Details
PRODUCT ID# : DAR-ROX4850
/ images
