Details
Great for adding illumination exactly where you need it, the OSAKA 1lt Clip On Spots have a fully adjustable shade and are supplied with 160cm of plugged clear cable.
Inline rocker switched.
Matching products are available; type OSAKA in the search box at the top of the screen to view the whole range.
Additional Information
| Product ID | DAR-OSA4133 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128479211 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Golf Ball) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 150mm |
| Width (mm) | 100mm |
| Height (mm) | 150mm |
| Body Height (mm) | 150mm |
| Projection (mm) | 150mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Colour Finish 2 | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.73kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.43kg |
Osaka 1 Light E14 Gloss White With Polished Chrome Detail Clip On Adjustable Spotlight With Inline Switch
PRODUCT ID# : DAR-OSA4133
/ images
