Details
The Orella 5 Light Flush Polished Chrome & Crystal ORE5450 is a curved faceted crystal flush fitting suspended in a perfect square giving a stunning lighting effect, finished in polished chrome. Available in a larger size.
Additional Information
| Product ID | DAR-ORE5450 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128648266 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 380mm |
| Height (mm) | 150mm |
| Body Height (mm) | 150mm |
| Projection (mm) | 380mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Crystal Colour Finish 2 | Clear |
| Item Nett Weight (kg) | 3.20kg |
Orella 5 Light G9 Polished Chrome Square Flush Fitting With Curved Faceted Crystals
PRODUCT ID# : DAR-ORE5450
/ images
