Details
The ONEDIN 2lt Picture Light has positionable head, is rocker switched and has an antique brass finish.
Additional Information
| Product ID | DAR-ONE6775 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128528704 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Rocker Switch |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 25W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 140mm |
| Width (mm) | 370mm |
| Height (mm) | 180mm |
| Body Height (mm) | 180mm |
| Projection (mm) | 140mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.779kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.48kg |
Onedin 2 Light E14 Antique Brass Picture Light With Positionable Head & Built In Rocker Switch
PRODUCT ID# : DAR-ONE6775
/ images
