Details
OLLY - An adjustable desk lamp in antique brass and matt black with mid-century influences. The head can adjusted to direct light for reading or simply for ambience.
Additional Information
| Product ID | DAR-OLL4154 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128573889 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Candle) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 400mm |
| Height (mm) | 510mm |
| Body Height (mm) | 510mm |
| Projection (mm) | 180mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Brass |
| Colour Finish 2 | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 3.173kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.9kg |
Olly 1 Light E14 Antique Brass Desk Lamp With Adjustable Black Head With Inline Switch
PRODUCT ID# : DAR-OLL4154
/ images
