Details
The NUMERO 3lt Semi Flush has decorative metal interwoven shades, with crystal detail and a polished chrome frame.
Matching products are available; type NUMERO in the search box at the top of the screen to view the whole range.
Additional Information
| Product ID | DAR-NUM5350 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128499929 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 140mm |
| Diameter (mm) | 430mm |
| Body Height (mm) | 140mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.926kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.5kg |
Numero 3 Light G9 Polished Chrome Flush Fitting C/W Metal Intrwoven Shades With Crystal Detail
PRODUCT ID# : DAR-NUM5350
/ images
