Details
The Myka 6 Light MYK0650 finished in bronze is a grand fitting encased in a decorative cage with a curved top. This fitting looks wonderful with our decorative filament candle lamps and is height adjustable on installation.
Additional Information
| Product ID | DAR-MYK0663 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128700414 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 6 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Candle) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 470mm |
| Maximum Drop (mm) | 1800mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Diameter (mm) | 600mm |
| Body Height (mm) | 360mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Brushed Bronze |
| Item Nett Weight (kg) | 4.4kg |
Myka 6 Light E14 Brushed Bronze Adjustable Decorative Cage Pendant
PRODUCT ID# : DAR-MYK0663
/ images
