Details
LUTHER 1 lt Table Lamp in satin chrome with faceted crystal glass shades.
The lamp is inline rocker switched.
Matching products are available; type LUTHER in the search box at the top of the screen to view the whole range.
Additional Information
| Product ID | DAR-LUT4146 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128488206 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 380mm |
| Diameter (mm) | 220mm |
| Body Height (mm) | 380mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.826kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.5kg |
Luther 1 Light G9 Satin Chrome Table Lamp With Iinline Switch C/W Faceted Crystal Glass Shade
PRODUCT ID# : DAR-LUT4146
/ images
