Details
The IDAHO 2lt Bar features a natural brass ceiling plate and postionable spots.
This fitting is rocker switched.
Matching products are available; type IDAHO in the search box at the top of the screen to view the whole range.
Additional Information
| Product ID | DAR-IDA7775 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128486998 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Rocker Switch |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 35W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (Spotlight) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 120mm |
| Width (mm) | 320mm |
| Height (mm) | 120mm |
| Body Height (mm) | 120mm |
| Projection (mm) | 120mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Natural Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.921kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.5kg |
Idaho 2 Light GU10 Natural Brass Adjustable Wall Spotlight With Rocker Switch
PRODUCT ID# : DAR-IDA7775
/ images
