Details
Opulent, layered, faceted coffin crystal is illuminated by six lights, creating a beautiful prism effect throughout the Halle flush ceiling light. The flush style of the Halle ceiling light means you can still add opulence to a room even if the ceiling height is low.
Additional Information
| Product ID | DAR-HAL5439 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128699442 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 4 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 310mm |
| Diameter (mm) | 450mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Grey |
| Colour Finish 2 | Crystal |
| Item Nett Weight (kg) | 4.3kg |
Halle 4 Light G9 Grey Flush Ceiling Light C/W Shade And Crystal Droplets
PRODUCT ID# : DAR-HAL5439
/ images
