Details
Featuring an elegant swan neck arm, the Hadano Wall Light will illuminate a particular area of your room, so place it above a side table or feature.
Additional Information
| Product ID | DAR-HAD0740-06 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128702609 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Pull Switch |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Cashmere |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Golf Ball) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 180mm |
| Height (mm) | 200mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Brass |
| Item Nett Weight (kg) | 0.598kg |
Hadano 1 Light E14 Natural Brass Wall Light With Pull Cord C/W C/W Cashmere Shade
PRODUCT ID# : DAR-HAD0740-06
/ images
