Details
The ETERNITY 3lt Wall Light features faceted crystal glass squares set within moveable arms.
Matching products are available; type ETERNITY in the search box at the top of the screen to view the whole range
Additional Information
| Product ID | DAR-ETE3050 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128350893 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | G4 |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 170mm |
| Width (mm) | 200mm |
| Height (mm) | 180mm |
| Body Height (mm) | 180mm |
| Projection (mm) | 170mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.185kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1kg |
Eternity 3 Light G4 Polished Chrome SwivelWall Light With Faceted Crystal Squares
PRODUCT ID# : DAR-ETE3050
/ images
