Details
The ERROL 4lt Flush fitting has crystal glass decoration and a polished chrome frame.
Additional Information
| Product ID | DAR-ERR5250 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5035128388025 |
| Brand | Dar |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 4 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Golf Ball) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 220mm |
| Diameter (mm) | 360mm |
| Body Height (mm) | 220mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 3.85kg |
| Item Nett Weight (kg) | 2.5kg |
Errol 4 Light E14 Polished Chrome Semi Flush Fitting With Crystal Glass Decoration
PRODUCT ID# : DAR-ERR5250
/ images
